Balika Vadhu

EX YU SCENARIO MALE NEVESTE #1 (Page 146)

Post Reply New Post

Page 146 of 147

kabakaba4

Goldie

kabakaba4

Posted: 22 October 2012 at 2:17pm | IP Logged
Originally posted by mihajana

Originally posted by kabakaba4

Originally posted by mihajana

cao, moze li neko da mi da link gde mogu da gledam BV sa prevodom na eng

Mi svakodnevno ovde stavljamo direktan link za video od prethodnog dana, cim ga puste. idi malo unazad po ovom nasem forumu, pa ces naci.
Ne daju nam uvek da stavljamo ceo link, ali ti mogu pomoci delimicno, a ti se snadji, pa mi javi da li si uspela...
Idi ovako...pune nazive...BV, pa datum koji trazis, pa english subtitles.
Kada ti se otvori stranica sa spiskom slicnih sajtova, trazi Kacchi Umar ke Pakke, 
pa kada se to otvori, bude nekoliko datuma , ali ne svi. 
Ako imas strpljenja, mozda bolje da gledas po nasem forumu, a danasnji vec sutra ujutru treba da bude ovde negde kod nas.

Hvala, nova sam pa se snalazim polako

Evo za pocetak, titlovanu epizodu od 19.10 imas na str 137

The following 1 member(s) liked the above post:

Daltoni

Dear Guest, Being an unregistered member you are missing out on participating in the lively discussions happening on the topic "EX YU SCENARIO MALE NEVESTE #1 (Page 146)" in Balika Vadhu forum. In addition you lose out on the fun interactions with fellow members and other member exclusive features that India-Forums has to offer. Join India's most popular discussion portal on Indian Entertainment. It's FREE and registration is effortless so JOIN NOW!

Daltoni

IF-Sizzlerz

Daltoni

Posted: 22 October 2012 at 2:54pm | IP Logged
Dobro vece svima,reko da vidim sta radite..Vidim ima i novih clanova ..za njih Hug
Je li neko gledao danas epizodu na pinku? An je rekla Ashi da za nju ljubav nije kada je na prvi pogled,to je samo fizicka privlacnost..na sta li je mislila??Shocked Ko koga tu privlaci?? Da li je ona od samog starta skontala da je Sh zaljubljen u nju? Meni se tako cini..kada joj je rekao da je ne sazaljeva a ona mu je rekla da zamisli kako se Asi oseca jer on zeli da ozeni drugu ...pa kada je veceras rekla Asi da sve to sto misli o njoj (An) bi trebalo da misli o Ashi...meni je delovalo da je ona od starta svesna Sh osecanja..ona njena izbegavanja kasnije su mi puno jasnija posle ovoga...

Danas je strina bila fenomenalna Clap Clap Clap Bilo je i krajnje vreme da babi neko kaze sve u oci, ali se samo plasim da baba u ovome ne vidi priliku da ponovo spoji An i Jag..Cry Po meni su svi oni podjednako krivi za Jag ostanak i strina je potpuno u pravu, zasto nisu rekli Jag istinu da se An udaje za Shiva i da su oni razvedeni, ako im vec nije bilo stalo do Jag do sada,odkud odjednom tolika briga i zrtva sada? Svi bi oni da se An zadrzi u njihovoj kuci, i misle da se Jag opametio...
Precap mi je mala uteha,ukoliko nije san..Volela bih da Shiv napravi cvarke i kavurmu LOL od Pig..
An je zaljubljena u Sh,ako to sada ne shvati onda mora da se seti poslednje zelje njene majke i suprostavi se babi..mislim sta je sledece,trazice da spava sa Jag u istom krevetu?Angry  Ili ce Jag sam to da trazi , pa kad mu je vec zena..Ouch
Nadam se da ce sutra izaci serija sa prevodom ,pa ce nam biti puno jasnije..

Edited by Daltoni - 22 October 2012 at 3:02pm

The following 3 member(s) liked the above post:

Bebana0403Gocilijadadisabih

Daltoni

IF-Sizzlerz

Daltoni

Posted: 22 October 2012 at 2:55pm | IP Logged
Blizimo se 150-toj stranici,koliko nam je dozvoljeno, otvorila sam  EX YU SCENARIO...#2
Nastavljamo tamo..

The following 2 member(s) liked the above post:

kabakaba4dadisabih

Gocilija

Senior Member

Gocilija

Posted: 22 October 2012 at 4:03pm | IP Logged
Originally posted by doka1709

1974 god sam. radim u os, predajem engleski i naravno obozavam Shiva! Jeste da je piletina za mene ali rado bih je probala!!! Iz Paracina sam i mama sam jedne osmogodisnje balerine i buduce violinistkinje! Pozdrav za sve na forumu!!!

Dobro dosla ti nama ! ClapSmile  Godiste si moje cerke pa si mi narocito draga zbog toga! 
Imas i devojcicu, malu balerinu i violinistkinju  sto je  za svaku pohvalu pre svega tebi kao mami  BRAVO!  ClapClap   
Eto, mi se ovde malo zabavljamo.  gledamo,  citamo, komentarisemo, nerviramo se...   i  bas se  lepo druzimo. Drago nam je da si nam se pridruzila !  Svi se nerviramo zbog Anandine  pokornosti  i neodlucnosti ( nije bas uvek  "mutava"kao u ovim zadnjim epizodama) Gledala si na Pinku  kako se zbog Shiva svadja sa babom i sa celom familijom, kako je onda umela da im zepreti  da  ne dozvoljava da je niko " udaje" -  a  sad cuti kao riba !  Ocigledno  jos nije sama sa sobom raskrstila - mada  mislim da se sve vise okrece ka Shivu ( a ko nebi   WinkTongue
)
Nadamo se samo da ce joj se konacno oci otvoriti posle    danasnje "vakele" koju im je ocitala   strina !  Jes da je mnogo ne marimoAngry ali, ovoga puta je bila u pravu !  Uzmi  lepo Shiva za ruku i odvediga kuci, a oni neka  maze i paze babinog ljubimca - ljubi ga baba-  ona je od njega i napravila IDIOTA  PRVOG REDA ( sto rece neko na IF)  a sad i od ovog malog Nandua  prave idiota  drugog reda - tek da se ne prekida porodicna (citaj babina) tradicija u kuci Singa !!
A  nasa uspavana i  uplakana lepotica neka neguje  svoju Pig - sto  rece Kopica, neka ga vodi u WC i neka  mu pridzava  pisu, posto je on jadnik "onemocao" u ruke  ( izgleda da bi AN  to uradila da  se Shiv nije umesao !!)   Ali, kad ovom nasem  divnom momku pukne trpilo pa kad   od
Pig  ne napravi cvarke, svarglu i kavurmu...   nece mu skoro pasti na pamet ni  slovo A, a kamoli Anandi.  Ehhh,  sto ti je covek prokletinja -  ne voli on An, on samo hoce da pokvari njenu srecu !  Kao da je od lase gore list,  bree !!  Neka komsiji crkne krava -  a posle neka crkne i moja krava  da  ni ja nemam mleka, ako komsija dodje da mi trazi !!!   hahahah  

Edited by Gocilija - 22 October 2012 at 4:25pm

The following 4 member(s) liked the above post:

Bebana0403doka1709dadisabihDaltoni

Gocilija

Senior Member

Gocilija

Posted: 22 October 2012 at 4:48pm | IP Logged
Originally posted by dadisabih

Nedjeljni Njam Njam je zavrsio, nadam seSmile a ko ce sudje prati izvlacite sibicuSmile

Otkako se nasa ANANDI odlucila da na vjeridbi bude u PLAVO-LJUBICASTOM sariju, u prkos tradiciji da to bude CRVENO, malo sam vrsljala po simbolizmu boja.

Simbolika boja sacuvala je svu svoju tradicionalnu vrijednost; kozmologijsku, psiholosku i misticnu.Boje podsticu ono sto simboliziraju. Psiholozi razlikuju tople i hladne boje. Tople boje podsticu proces adaptacije i poleta (crvena, narandzasta i zuta) i imaju stimulativnu i nadrazujucu moc. Hladne boje podupiru proces protivljenja i propadanja (plava, indigo i ljubicasta).
Tumacenja mogu varirati ali boje ipak ostaju uvijek i svugdje uporista simbolicke misli.

ANANDIN SARI PLAVO_LJUBICASTO
PLAVO
Od svih boja plava je najdublja: pogled u nju tone i gubi se u beskraju kao da boja neprestano uzmice. Plava je i najmanje materijalna boja: u prirodi se obicno prikazuje kao da je sacinjena od prozirnosti, tj. od nagomilane praznine, praznine zraka, vode, kristala i dijamanata. Praznina je cista i hladna. Plava je i najhladnija od svih boja, ali je u apsolutnoj vrijednosti i najcisca.
Predmetu plava boja olaksava oblike. Povrsina obojena plao nije vise povrsina, plavi zid prestaje biti zid. Pokreti, zvuci i oblici u plavetnilu nestaju, u njemu se utapaju, gube se kao ptica u nebu. Buduci da je sama po sebi nematerijalna, plava boja dematerijalizira sve ono sto se u nju uhvati.
Ona je put u beskonacnost gdje se zbiljsko pretvara u imaginarno. To je boja plave ptice, nedohvatne a tako blizu.
Kad je svijetla, plava je boja put sanjarenja, a kad potamni sto i jeste u skladu sa njenom teznjom, tada postaje putem sna.
Neustrasiva, neodredjena, nigdje do u samoj sebi, plava boja nije od ovoga svijeta.
Plava okolica smiruje i stisava, ali za razliku od zelene, ne krijepi, jer nudi samo bijeg bez osvajanja zbilje, bijeg koji na poslijetku odvodi u potistenost. U nekim zastranjenjima plava boja moze oznaciti vrhunac pasivnosti i odricanja.ShockedConfused

LJUBICASTO
Boja umjerenosti sacinjena od jednakog omjera crvenog i plavog, boja vidovitosti i promisljena cina, ravnoteza izmedju zemlje i neba, cula i duha, strasti i razuma, ljubavi i mudrosti.
Na simbolickim spomenicima srednjeg vijeka Isus je obucen u ljubicastu halju za vrijeme muke. Zbog te iste simbolike na Veliki petak se kor u crkvi prekriva ljubicastim prekrivacem.
Apolonov ogrtac bio je plav i ljubicast.
Ljubicasto je i boja poslusnosti i potcinjavanja.
Kod nekih naroda postoji obicaj da se djetetu za vrat kaci ljubicasti kamen ne samo da bi se zastitilo od bolesti, nego i za to da bi se ucinilo poslusnim i pokornim.ShockedConfused

A sjecamo se toka vjeridbe i sad evo i ovo govori o njenoj skepticnosti prema sreci sa ShShockedCry

\

ClapClap Clap Bravo za ovako divan odabir  teksta !!  Moram dapriznam da me sve to prilicno zanima,  sagledavanje  necega (kao ove dve boje)  na neki drugi nacin, iz nekog drugog ugla -  simbolika, kako  je ovde opisana,  je  fascinantna...   Mogu ti reci da  sam gotovo osetila svu dubinu plave boje, sva njena svojstva... kao i ljubicaste.   Hvala ti  na ovom tekstu - ulepsala si mi dan !Smile
ClapClap

Edited by Gocilija - 22 October 2012 at 4:51pm

dadisabihDaltoni

Gocilija

Senior Member

Gocilija

Posted: 22 October 2012 at 5:37pm | IP Logged
Geek  Izgleda da sam samo ja  nocas budna  i da citam  i pretrazujem sta se desava na forumu.  Eee, pa  da budem od neke koristi -  naletela sam na  vrlo lepo uporedjenje  karaktera Anandi  i Shiva sa  karakterima iz njihovog cuvenog epa  Mahabharata  ...  za one koji znaju engleski bice zanimljivo da procitaju, a  ako nadjemo vremena, mogle bi  i da prevedemo za one koji neznaju eng. 

Evo linka  na forumu :
http://www.india-forums.com/forum_posts.asp?TID=3250355

Pozdravljam  vas  sve, moje drage forumasice ... Valjda ce sa  sutrasnjom epizodom  poceti da  se odmotava i klupko -   da konacno bar neko ( Bajron) iz porodice Sing  skapira   Pig prevaranta i njegove jeftine trikove, da ce An makar poceti da razmislja  o situaciji u kojoj se ona nasla, a u koju je uvukla i Shiva ( nenamerno,)  ali  je ipak upleten u  svinjsku mrezu -  doduse jos nisam cula  da Pig  pletu mrezu, ovo je bas izuzetak i ne moze se dobro zavrsiti po Pig  !
O babi necu  ni da govorim, ona  se pokazala Angry -  Glumi skrusenu  babu, sva se prepodobila,nebi li  opravdala  JG  boravak u  palati !  A  njen  ljubljeni unuk, kao  bizgov, zdrav  i prav, (osim sto je malo udaren mokrom carapom ) se podsmeva  svima. Ali, kako kazu, borba izmedju DOBRA i ZLA  je neprestana i u toku -  ucili su nas u skoli da ipak DOBRO mora da pobedi na kraju  svih krajeva - Pa  hajde da se strpimo i sacekamo  POBEDU  nasih ljubimaca ( narocito Shiva Wink Tongue !)

Edited by Gocilija - 23 October 2012 at 12:12am

dadisabihDaltoni

Taty

Newbie

Taty

Posted: 23 October 2012 at 4:07am | IP Logged
E ljudi,ja svaki dan citam na nasem,neko postavlja svaku epizodu,samo ne znam sto sinoc nisu napisali sta je bilo u jucerasnjoj epi. A ispod u komentarima je neka zenska napisala:
"najnovnije vesti stizu iz Indije :) Jagi se menja,ponovo ima promene u srcu i da desavanjima u kuci ,odliucuje da napusti Dzaitsar.U narednim epizodama J shvata da se izlecio i da nema smisla ostati u kuci.Izvori govore da ce ovo biti prekretnica u zivotu J ,ako u A oprosti.SSve to ga je pogodilo tesko i njegov lik ponovo postaje pozitivan."
e sad, koliko je istina..

Daltoni

Taty

Newbie

Taty

Posted: 23 October 2012 at 4:14am | IP Logged
i još sam našla kaže devojka
" jagdis je shvatio da sve sto je radio Anandi nije u redu,i da nije radio stvari na pravi nacin.Dalje,baba ce ga zaustaviti ,reci ce mu da ostane u kuci,ali Jaiju je zao kada vidi da je njegovo otac protiv toga i on ne zeli da se svadja i razdor u porodici nastavi zbog njega i zato odlucuje otici .Takodje kada ga baba upita da ostane u kuci ,on ce babu upitati da li mu moze to vratiti Anandi nazad.sada zaista i najiskrenije. E ljudi ovo je ono o cemu je neko pisaoUdace se ona ,ali drama tek pocinje i kao sto sam rekla ne od Jagija,jer je on samo muskarac cija je sujeta povredjena bila i on se povratio.Nego nek se cuva ona tetka i sestre Shiva.Tu zaplet tek pocinje.gledajte"
Sad sam je pitala odakle joj sve to??

Daltoni

Post Reply New Post

Go to top